Szczecin, 2001 r., plac Grunwaldzki. Kwitnąca magnolia i Autor (jeszcze kwitnący). Autor z żoną po nielegalnym przekroczeniu granicy z Czechami. Autor z Autorem wspaniałych przygód Tytusa, Romka i A'tomka czyli Henrykiem Jerzym Chmielewskim (Papciem Chmielem) Autor czyta poecie Tuwimowi o arkanach grafiki. Łódź, ul. Piotrkowska, 2003 r. Autor zasłuchany w grę Artura Rubinsteina. Łódź, ul. Piotrkowska, Pażdziernik 2003 r.

Bang! Przekłuty szpilką balon otworzył wystawkę rys. satyrycznych w księgarni ''Atut''. Szczecin, wrzesień 2003 r. Autor z córką Alicją na otwarciu kolejnej (tym razem malutkiej) wystawki rysunków. Wrzesień 2003 r. Babcia, dziadek i mama Autora (jeszcze przed wywozem na Sybir). Dziadek Autora przeszedł cały bojowy szlak od Lenina do Berlina - szczęśliwie! Autor i pies Jumper podziwiają świat Ohydków Szalejów (określenie ludzkości - bardzo trafne Stanisława Lema ''DZIENNIKI GWIAZDOWE''). Najtwardsza dziewczyna Autora, a tak serio to jedna z wielu wspaniałych rzeźb krakowskich artystów z początku XX w. Najgorszy wróg Autora - Obcy z III części Autor z TK2791 - jedynym w Szczecinie cesarskim szturmowcem! (jednym z siedmiu żołnierzy Imperium w Polsce). Prawdziwe nazwisko klona: Maciek Skawiński. Szczecin, wrzesień 2005 r. Autor z Rolandem Głowackim - znakomitym polskim aktorem (''Orzeł'', ''Pociąg'', ''Prawdziwy Koniec Wielkiej Wojny'', ''Magnat'') Paczka najlepszych kumpli z wojska, a tak naprawdę aktorzy filmu 'Obcy - 8 pasażer Nostromo' Najlepsza (bo najtwardsza) kumpelka Autora - Ripley z kotem o imieniu Kot Polskie Radio Szczecin. Lata 50. XX w. Mój staruszek to ten przystojniak z prawej - w płaszczu - Stanisław ''Gryfia'' - kwartalnik prowadzony przez Autora
Grupa Al - Kaidos i charyzmatyczny przywódca czytający z rąk. Kabina projekcyjna kina ''Delfin'' - nieistniejącego kina studyjnego. Se La Vi ''Modli się pod figurą, a diabła ma za skórą'' Sorry za jakość zdjęcia. Jest to fotografia z kadru, z filmu ''Niemy Krzyk''. W rolach głównych: Autor i Anna Gielarowska (w tej scenie).